Weekend architektury

Weekend architektury

Weekend Architektury w Gdyni 21-25.08. 2013

 

Choć nie jesteśmy pracownia architektoniczną w tym roku aktywnie włączyliśmy się w Weekend Architektury w Gdyni. Bardzo fascynuje nas miejsce w którym pracujemy i żyjemy. Udostępniliśmy naszą pracownię do projekcji filmu „Detropia” pokazującego zmiany jakie zaszły w industrialnym mieście jakim jest Detroit. Miejsce projekcji idealnie korespondowało z tematem filmu bo nasza pracownia mieści się na terenie postindustrialnym, który niebawem zostanie przekształcony w strefę biurowo-hotelową.  Film był wspaniałą okazją do spotkania i rozmowy na temat przyszłości tego miejsca.

 

Kolejnym dzianiem były warsztaty poruszające tematykę ekologii w mieście. Wraz z Piotrem Orzechowskim zastanawialiśmy się, czym powinna być ekologia w odniesieniu do małej architektury  miejskiej. Warsztaty miały za zadanie stworzenie przyjaznego miejsca, zbudowanego z materiałów w stu procentach degradowanych, bez użycia energii elektrycznej.

W ciągu 5 godzin siłą mięśni 9 osób udało nam się stworzyć przyjemne miejsce do wypoczynku i zabawy. Budżet nie był duży, ale dzięki zaangażowaniu, oraz pracy w przyjemnej atmosferze udało się zrobić naprawdę dużo. Mamy nadzieję że za rok będziemy mogli zobaczyć owoce naszej pracy.