ARTLOOP ZAMIANA

Festival ARTLOOP 2015 kurator sekcji DIZAJN- Dorota Terlecka

Nocna zmiana | Nocne życie
Sopot nocą przyciąga nie tylko turystów, ale również mieszkańców sąsiednich miast. Tu spotyka się całe Trójmiasto. Nocne atrakcje Sopotu przyciągają tłumy, ale jednocześnie stają się przekleństwem dla ich mieszkańców. Czy to właśnie nocne życie Sopotu powoduje, że miasto ma coraz mniej mieszkańców?
Naszą propozycją stała przestrzeń podlegająca ciągłym zmianom. To swoisty sprzeciw wobec naturalnego funkcjonowania miasta. Jest to doświadczenie, które pokaże czy taki rodzaj przestrzeni zostanie przyjęty, doceniony przez odbiorców.

ZAMIANA to wygłuszona zamknięta przestrzeń, która w ciągu dnia da nam namiastkę życia nocnego. Sopot w nocy zatraca swoją tożsamość. Znika znaczenie jego historii oraz statusu uzdrowiska. Noc to królestwo hedonizmu, zabawy, hałasu. Miejsce masowej rozrywki zapomina o indywidualnych potrzebach mieszkańców. Przestrzeń sprawi, że życie nocne Sopotu będzie miało swoją kontynuację. Zapewni muzykę, światło, tłum i zabawę.
Wieczorem wszystko się zmieni i przestrzeń stanie się oazą spokoju. W masie nocnych rozrywek, brak jest miejsca odpoczynku, brak przestrzeni na intymną rozmowę. Trudno jest naleźć zakątek, gdzie nie musielibyśmy dopasować się do masowych gustów. Obiekt w nocy pozwoli na izolację, relaks i skupienie…
Aranżacją wnętrza obiektu ZAMIANA zajmie się Natalia Mleczak, Agnieszka Barańska, Marcel Nieto-Głowacki.

Do aranżacji Placu Przyjaciół Sopotu zaprosiliśmy Bartosza Muchę, który zaprojektował mobilne meble miejskie.  Jago zadaniem było stworzenie serii mebli, które pozwolą użytkownikom na tworzenie własnych aranżacji.

Miejsce: Sopot / Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
Czas: 2015
Produkcja: Lena Dula
Projekt: Dorota Terlecka, Magdalena Mucha Zaproszeni projektanci: Bartosz Mucha, Natalia Mleczak, Agnieszka Barańska, Marcel Nieto-Głowacki
Foto:  Bogna Kociumbas

Leave a Reply

Your email address will not be published.