Muzeum Norbertanek Żukowskich

W projekcie wnętrz bardzo ważne było nawiązanie do istniejącego charakteru przestrzeni oraz oczyszczenie jej z naleciałości xx wieku. Nowe rozwiązania, takie jak kolorystyka ścian, balustrady czy obudowy grzejników mają również za zadanie wydobycie elementów oryginalnych, np. pięknie malowanej belki stropowej czy charakterystycznej stolarki okiennej. Projektowane obiekty i detale, jak gabloty czy okucia meblowe, nawiązują do epoki gotyku oraz do obecnego w kościele wystroju, np. w postaci stalli czy zabytkowych balustrad.

Ekspozycja powstanie według nowoczesnego, całościowego projektu, w którym współgrają elementy przestrzenne, graficzne oraz multimedialne. Projekt stawia na interaktywność – bezpośrednie oddziaływanie na widza i włączenie go w aktywne eksponowanie wystawy. Zaplanowaliśmy projekcje multimedialne, ekrany dotykowe, manualne elementy angażujące widza. W całości projektu ważny jest dla nas oddziałujący na emocje nastrój. Wprowadzamy go przez zróżnicowane oświetlenie, kolorystykę wnętrz oraz muzykę.

Uwzględniliśmy również potrzeby najmłodszych. Stworzyliśmy specjalne miejsca dla dzieci, gdzie będą mogły poprzez zabawę spojrzeć na wybrane elementy dawnego świata, o którym opowiada nasza wystawa.

Biuro Kreacja: Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska- koncepcja plastyczna, projekt wnętrz
Małgorzata Domańska, Anna Grabowska- scenariusz, teksty
Psowron Studio: Anna Gawron, Dariusz Ogrodowczyk- grafika

Leave a Reply

Your email address will not be published.