SASSY

Projekt klubu Sassy to wielowymiarowe zadanie któremu oddaliśmy się na prawie rok czasu. Klub mieści się w samym sercu zabytkowej części miasta Gdańsk . Projekt jest usytuowany na 3 piętrach zabytkowego spichlerza co było dużym ograniczeniem przy procesie projektowania.

Chcieliśmy stworzyć miejsce w którym ludzie będą czuli się wyjątkowo, komfortowo i ekskluzywnie. Miało być to miejsce idealne do zabawy, w którym czujesz się wyjątkowo. Drugim ważnym dla nas elementem miął być kontakt ze sztuką wizualną, i odkrywanie małych z pozoru niezauważalnych elementów.

Cały projekt jest eklektycznym wnętrzem gdzie miksujemy elementy industrialne,  artdeco , modernizm i sztukę.  Zaprosimy do współpracy kilku artystów, których prace możemy oglądać w niemal każdej przestrzeni.  Bardzo ważnym dla nas aspektem było użycie szlachetnych materiałów takich jak mosiądz, marmur czy drewno.

Sala główna klubu to połączenie butelkowe zieleni z burgundem i złotem. Aby przełamać nieco ta konwencje zostawiliśmy betonowe słupy, a bar został wykonany z prętów zbrojeniowych.  Główny bar to pewna metafora złotego eliksiru wylewającego się niejako z kryształowych żyrandoli zaprojektowanych z kieliszków, kapiącego na podłogę w postaci luster wtopionych w podłogę. W klubie przewija się również motyw oka obserwującego nas z luster, sof czy tez animacji w lobby klubu. Oczy niejako nas obserwują ale również zalotnie spoglądają. To komunikacja która bardzo kojarzyła się nam z klubowymi wieczorami, poznawaniem nowych ludzi. Sassy to tez moc elementów multimedualnych  takich jak animacje światła ekrany ledowe które pozwalają zmieniać charakter wnętrza. 

PROJEKT: Magdalena Mucha, Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska, Marianna Lewkowicz

INWESTOR: SDG Ventures

FOTO: Tom Kurek

Leave a Reply

Your email address will not be published.